Gabinet Poznań

ul. Kościelna 30/59, lok. 58, Poznań
+48 539 335 070

Gabinet Wolsztyn

ul. Wodna 9, Wolsztyn

Skuteczna i szybka
odbudowa zębów

Jeśli złamał Ci się ząb, lub w Twoim zębie jest wielka dziura, często zaślepiona plombą, która wygląda jak płaski kołek, to zapraszam Cię do swojego gabinetu.

W takich sytuacjach wykorzystuję wkłady koronowe Inlay, które doskonale imitują naturalną koronę zęba. Tym samym zagwarantuję Ci estetyczny wygląd, a jednocześnie uchronię przed nawracającymi stanami zapalnymi, a sąsiednie zęby przez próchnicą. Jednocześnie zyskasz komfort gryzienia i żucia oraz spokój na wiele lat.

Gabinet Stomatologiczny Radosław Dura - Poznań i Wolsztyn

Co to jest Inlay?

Inlay to kompozytowe wkłady koronowe, które pozwalają zachować ząb, odtworzyć jego naturalne funkcje oraz tkanki twarde ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stycznych. Wkłady Inlay charakteryzuje wysoka szczelność, stabilność koloru, oraz twardość naturalnego szkliwa.
Dzięki tym zaletom wkłady Inlay doskonale imitują prawdziwą koronę zęba, zapobiegają rozwojowi próchnicy i stanów zapalnych. Jednocześnie gwarantują najwyższy komfort gryzienia i żucia oraz wyglądają niezwykle naturalnie.

Dlaczego nie zwykła plomba?

Tradycyjna plomba kurczy się podczas naświetlania. Oznacza to, że im większa plomba, tym bardziej się skurczy. Efekt jest taki, że już po kilku miesiącach pod plombą zaczyna się rozwijać próchnica, a sama plomba może po prostu wypaść.
Co więcej, stomatolog nie jest wstanie jej odpowiednio ukształtować. W konsekwencji w miejscach styku z innymi zębami gromadzą się resztki pokarmu, co prowadzi do rozwoju próchnicy i zapalenia dziąsła.

Jak wykonuje się zabieg?

W znieczuleniu komputerowym oczyszczamy ząb ze starych plomb i próchnicy. Następnie nadajemy odpowiedni kształt temu, co z zęba zostało. Kolejny krok to pobranie wycisku i założenie do zęba opatrunku. W ciągu kilku dni w laboratorium powstaje Inlay, który specjalną techniką wklejamy do zęba. To wszystko!

Wkłady koronowe Inlay – korzyści

Zobacz, co zyskujesz decydując się na wkłady Inlay w gabinecie R Dent

Unikniesz agresywnego szlifowania

Inlay nie wymaga niszczenia ocalałych tkanek zęba

Uchronisz sąsiednie zęby

Wkład koronowy zabezpieczy sąsiednie zęby przed próchnicą

Dobierzesz kolor

Dobierzemy optymalny kolor, aby uzyskać naturalny efekt

Zyskasz spokój na wiele lat

Wkłady koronowe sprawdzają się doskonale nawet przez 15 lat

Custom icon
Zyskasz piękny uśmiech

Wkłady Inlay doskonale imitują prawdziwe, piękne i zdrowe zęby

Custom icon
Zyskasz komfort jedzenia

Wkład koronowy pozwoli Ci doskonale gryźć oraz żuć pokarm

Odbudowa zębów Inlay – Poznań / Wolsztyn

Umów się już teraz

Wybierz wkłady koronowe Inlay z gwarancją satysfakcji

Wybierz program kompleksowego leczenia na najwyższym poziomie zamiast doraźnych i bezplanowych wizyt. Zadbaj o swoje zęby i ciesz się komfortem zdrowego uśmiechu przez wiele lat.

Gabinet w Poznaniu

Poniedziałki i piątki 13:00-18:00

Adres: ul. Kościelna 30/59, lok. 58

I piętro – nad sklepem Biedronka

Zarezerwuj wizytę : +48 539 335 070

Napisz do nas: [email protected]

Gabinet w Wolsztynie

Wtorki i czwartki 13-18, środa 14-19

Adres: ul. Wodna 9, Wolsztyn

I piętro – nad sklepem Dino

Zarezerwuj wizytę : +48 502 455 515

Napisz do nas: [email protected]

Wkłady Inlay?
To się opłaca!

Wg wielu badań „żywotność” tradycyjnego wypełnienia to około 7 lat, podczas, gdy Inlay zapewniają spokój nawet do 15-20 lat. Ponadto wkłady koronowe przywracają anatomię zęba zgodną z innymi zębami. Dzięki temu pokarm nie wchodzi pomiędzy zęby, a tym samym znacznie łatwiej utrzymać higienę jamy ustnej.

Wszystkie te fakty sprawiają, że wkłady Inlay wykazują wysoką trwałość. Wystarczy tylko dobrze czyścić zęby i systematycznie umawiać się na przeglądy.

zapewniam precyzyjną diagnostykę implantologiczną;

wykorzystuję systemy implantologiczne renomowanych producentów;

perfekcyjnie wykonuję część chirurgiczną zabiegu;

perfekcyjnie dopasowuję implant do dziąsła.

Odbudowa zębów Inlay – Poznań / Wolsztyn
Odbudowa zębów Inlay – Poznań / Wolsztyn

warto zapłacić
więcej

Koszt wkładu koronowego Inlay zależy od wielkości ubytku oraz skali zniszczenia zęba. Cena usługi uzależniona jest ponadto od typu leczenia i prac rekonstrukcyjnych poprzedzających przylepienie wkładu koronowego. Trwałość wkładu zależy także od precyzji jego wykonania oraz jakości materiału protetycznego. Kropką nad „i” jest doświadczenie i wiedza.

Właśnie dlatego warto zapłacić nieco więcej za jeden profesjonalny i skuteczny zabieg.  Jeśli też tak uważasz, to zachęcam do wizyty w moim gabinecie stomatologicznym w Poznaniu lub Wolsztynie.

PLN

Porozmawiajmy o Twoim zdrowy uśmiechu