Gabinet Wolsztyn

ul. Wodna 9, Wolsztyn
Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 18

Gabinet Poznań

ul. Kościelna 30/59, lok. 58, Poznań
+48 539 335 070
ul. Kościelna 30/59, lok. 58 Poznań
Home  /  Porady eksperta   /  Odbudowy porcelanowe a flow injection

Odbudowy porcelanowe a flow injection

Współcześnie marzenie o pięknym oraz białym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy przełamać się i zdecydować się na leczenie w klinice stomatologicznej. Jednak być może zastanawiasz się, na jakie rozwiązanie będzie najlepsze, ponieważ gabinety prześcigają się w coraz to nowych propozycjach, które mają skusić Pacjentów. Jednym z takich rozwiązań są ultracienkie licówki flow injection. Przyjrzyjmy się im i porównajmy z tradycyjnymi odbudowami porcelanowymi, by sprawdzić, na jakie rozwiązanie powinieneś się zdecydować.

Czym właściwie są licówki?

Licówki są to cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiału kompozytowego, które mocuje się do wcześniej przygotowanej przedniej części zębów. W ten sposób może zostać zmieniony kształt, długość oraz kolor uzębienia, a także jest to rozwiązanie wykorzystywane do zamykania diastemy, przez co znacznie wzrasta estetyka uśmiechu. Współcześnie coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem są ultracienkie licówki flow injection, które zachęcają brakiem konieczności oszlifowania zębów. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie?

Dlaczego warto zdecydować się na licówki porcelanowe?

Nie da się zaprzeczyć, że jedyną z zalet licówek flow injection jest brak konieczności oszlifowania zębów. Warto jednak podkreślić, że zastosowanie zwykłego rozwiązania wymaga w rzeczywistości niewielkiej ingerencji w tkanki właściwe uzębienia, co oznacza, iż zabieg jest minimalnie inwazyjny. Okazuje się więc, że główna zaleta podnoszona przez zwolenników flow injection nie jest w rzeczywistości taka ważna.

Pamiętaj, że zdecydowanie się na licówki flow injection wiąże się z wieloma problemami. Jeżeli więc marzysz o trwałych efektach, rozwiązanie to zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Jak się bowiem okazuje, metoda flow injection nie jest wytrzymała, co oznacza, że w bardzo krótkim czasie możesz utracić uzyskane efekty. Warto dodać, że stosowany przy tym rozwiązaniu materiał jest słaby. Dlatego jeżeli pragniesz cieszyć się pięknym uśmiechem, powinieneś zdecydować się na licówki porcelanowe, ponieważ uzyskane w taki sposób efekty mogą bez problemu posłużyć co najmniej 15 lat. Jak się więc okazuje, zakładanie licówek metodą flow injection powinno być wyłącznie stosowane jako rozwiązanie tymczasowe, o czym Pacjent zawsze powinien być świadomy. Dlatego w R-Dent stosujemy wyłącznie licówki porcelanowe, które charakteryzują nie tylko najwyższą estetyką, ale również wytrzymałością.

Jak przebiega zabieg zakładania licówek?

Na samym początku konieczne jest przeprowadzenie bardzo dokładnej diagnostyki, ponieważ to właśnie na jej podstawie można ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Jeżeli więc borykasz się z jakimkolwiek problemami z uzębieniem, konieczne będzie wpierw ich rozwiązanie. Pamiętaj również, aby podczas wizyty konsultacyjnej podzielić się swoimi oczekiwaniami względem leczenia, co pozwoli naszemu lekarzowi zastosować i dobrać odpowiednie metody.

Następnie w naszej klinice wykonywany jest skan uzębienia, który przesyłany jest do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywane są licówki porcelanowe. W R-Dent wykorzystujemy skaner wewnątrzustny, co oznacza, że nie ma konieczności pobierania tradycyjnego wycisku, który to proces wywołuje znaczny dyskomfort. Dlatego wykonanie skanów nie tylko znacznie podnosi komfort, ale również pomaga wykonać precyzyjne odbudowy. W kolejnym etapie uzębienie jest delikatnie szlifowane. Pamiętaj, że jest to zazwyczaj całkowicie bezbolesne, dzięki wykorzystaniu komputerowego znieczulenia. Na samym końcu licówki są mocowane na stałe do Twojego uzębienia. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się znakomitymi efektami przez długie lata!

Co możesz teraz zrobić?

Jak się okazuje, nie wszystkie nowoczesne rozwiązania są skuteczne. Tak właśnie jest z licówkami flow injection. Jeżeli więc marzysz o trwałych i niezwykle estetycznych efektach, koniecznie zdecyduj się na licówki porcelanowe, które skutecznie spełnią Twoje marzenie o pięknym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer +48 502 455 515 lub wysłać formularz.